Hostessy to dziewczyny, które obdarowują nas pięknym uśmiechem i najczęściej zachęcają do degustacji smakołyków lub wręczają kolorowe ulotki z informacjami o reklamowanych produktach. Te najpiękniejsze witają uczestników konferencji, sympozjów, reprezentują firmy podczas targów. Hostessa – dziewczyna do wynajęcia. To marzenie niejednej młodej kobiety. Co zrobić, by stało się rzeczywistością?

Wymagane predyspozycje

Atrakcyjny wygląd, chociaż ma znaczenie nie jest jedynym, na co zwraca się uwagę. Oczywiście, że większą szansę na zostanie hostessa mają dziewczyny wysokie, zgrabne, o nieprzeciętnej urodzie. Jednak hostessa musi mieć świadomość, że jej rolą nie jest tylko stanie i uśmiechanie się. Dziewczyny zatrudnione w Papilio Agency są bystre, inteligentne, łatwo nawiązują kontakty z ludźmi. Większość z nich swobodnie włada językiem angielskim, a niektóre dodatkowo innymi językami obcymi. Dzisiejszy rynek wymaga, by hostessa była przygotowana wszechstronnie – powinna umieć porozmawiać o promowanym produkcie jak również o bieżących wydarzeniach kulturalnych.

Praca pełna wyrzeczeń

Konkurencja na rynku pracy powoduje, że zwiększają się wymagania, a dziewczyny wciąż muszą podnosić swoje kwalifikacje. Bardzo dużo propozycji otrzymuje się na stoisku targowym, gdzie zadowolony klient poleca hostessy innym firmom. Praca hostessy nie zawsze jednak wiąże się z zadaniami lekkimi i przyjemnymi. Po kilku godzinach stania w szpilkach zwyczajnie nie czuje się nóg. Trzeba też liczyć się z tym, że hostessa wykonuje to, co nakaże zleceniodawca. Czasem trzeba wystąpić w stroju, który jest nazbyt wymyślny. Jednak jak zapewniają hostessy z https://papilioagency.com wystarczy trochę poczucia humoru i dystansu do siebie, a nawet najdziwniejsze zlecenie można zamienić w dobrą zabawę.