Proces zakładanie trawnika należy do bardzo przyjemnych czynności. Jest lato, dni są długie i słoneczne a my skupiamy się na tym, że już niedługo w naszych ogrodach zagości piękna, intensywna, soczysta zieleń. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że chcąc uzyskać oczekiwany efekt, do zakładania murawy należy odpowiednio się przygotować i podejść z wyjątkową starannością. Na początku trzeba przemyśleć w jakim miejscu będzie się znajdował trawnik, a następnie dobrać do niego odpowiednią mieszankę nasion.

Najlepsze miejsca na trawnik

Przede wszystkim trawnik pełni w ogrodzie rolę reprezentacyjną, jest jego wizytówką, a pięknie utrzymany powodem do dumy. Stąd bardzo ważne jest miejsce, w którym posiejemy murawę. To od lokalizacji zależy, jak będzie wzrastała, czy się przyjmie, czy nie. Optymalne warunki dla trawnika to miejsce słoneczne, ewentualnie lekko zacienione przez część dnia. Prócz tego, gęsto rosnące trawy, które tworzą spójną darń mają duże potrzeby wodne. Jeśli w miejscu, gdzie planujemy założyć trawnik gleba szybko się nagrzewa i wysycha, warto rozważyć montaż instalacji nawadniającej.

Przeznaczenie trawnika a rodzaje mieszanek nasion

Miejsce, w którym znajdzie się trawnik to jedno. Drugie zaś, to sposób, w jaki będzie użytkowany. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakupy w internetowym sklepie ogrodniczym Gardenowo, musimy się zastanowić, do czego będzie nam służyć murawa. Następnie będziemy mogli wybierać spośród mieszanek zawierających nasiona traw: dekoracyjnych, uniwersalnych oraz sportowych. Pierwsze z nich, nazywane również dywanowymi czy gazonowymi pozwalają uzyskać piękne kompozycje oraz idealne tło dla rabat kwiatowych. Drugie, czyli trawy uniwersalne są zdecydowanie mniej wymagające, przez co łatwe w pielęgnacji, odporne na deptanie. Wreszcie na www.gardenowo.pl znajdziemy nasiona traw sportowych, które łączą w sobie piękno trawnika dekoracyjnego z wytrzymałością na intensywną eksploatację.