Dla niejednej kobiety zakupy odzieżowe to poważny powód do stresu. Co zrobić, aby trafić na właściwe ubrania i jednocześnie nie wydać całego majątku? Choć głowi się nad tym wiele osób, często trudno znaleźć właściwą odpowiedź… Ale czy na pewno? Może jednak istnieją sposoby na usprawnienie swoich zakupów!

Odzież damska jest bardzo zróżnicowana i dzieli się na różne kategorie. Przygotowując się na zakupy warto zajrzeć do swojej szafy i określić czego tam brakuje. Zapisanie najpotrzebniejszych rzeczy, haseł, okazji – niezmiernie ułatwi sprawę. Jakimi hasłami się posługiwać? Jeśli na przykład brakuje Ci garderoby formalnej, która sprawdzi się na rozmowie kwalifikacyjnej albo na jakimś uroczystym spotkaniu, zapisz to. Ciuchy formalne – eleganckie, biały, czarny, granat, wygodne, nierzucające się w oczy, ale stylowe. Ten zbiór cech będzie niejako pełnił funkcję przewodnika w czasie szukania przedmiotu. Widząc daną rzecz należy jedynie powrócić do listy i spytać samej siebie czy spełnia zamierzone wymagania.

Kolejną kwestią jest określenie budżetu i bycie konkretnym. Idziesz po sukienkę? Kup sukienkę, nie dziesiątą parę szpilek. Choć wydaje się to trudne, naprawdę pomaga zapanować nad wydatkami. Czasami też lepiej zostawić swoją kartę w domu i płacić gotówką. Przygotowawszy sobie określoną kwotę nie sposób będzie jej przekroczyć – to niewątpliwa zaleta tego rozwiązania.

Czy warto zabierać na zakupy przyjaciółkę? To zależy. Nawet jeśli kochasz ją jak własną siostrę, ale znasz jej skłonności do nieprzemyślanych zakupów… To lepiej sobie odpuścić. Wzajemnie możecie tylko nakręcać się do większych wydatków, niż potrzeba. Jeśli natomiast przyjaciółka umie krytycznie spojrzeć na ubrania i od serca poradzić Ci w czym wyglądasz najlepiej, to prawdziwy skarb i koniecznie zabierz ją ze sobą na zakupy. Podpowie Ci to, czego sama nie dostrzeżesz. Musisz jednak na wstępie podzielić się z nią listą rzeczy, jakich szukasz. Razem określcie przedmiot polowania i obiecajcie sobie nie zbaczać z kursu. https://www.tate.pl/kategoria/damskie/