Gdy już znudzi ci się korzystanie z zegarka w telefonie, być może zapragniesz kupić sobie zegarek na rękę. Poza wskazywaniem czasu, ręczny czasomierz często wysyła informację o osobie, która go nosi – jest wyznacznikiem statusu i stylu życia. Jak dobrze wybrać pierwszy zegarek? Jakie funkcje powinien on mieć? Zapraszamy do lektury.

Wybór jest duży

Są różne zegarki: kwarcowe, czyli na baterie, nakręcane i automatyczne – samonakręcające się. A jeśli chodzi o ich wygląd, to tu wiele zależy od tego, jaki masz styl ubierania się i w jakim jesteś wieku. Dla osoby eleganckiej, najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczny wskazówkowy zegarek w stonowanych kolorach. Jeżeli natomiast jesteś człowiekiem żyjącym szybko i lubiącym sportowe stroje – pasować do ciebie będzie raczej zegarek sportowy, z wyświetlaczem zamiast wskazówek, dostępny w wielu, niekiedy bardzo wyrazistych, barwach. Należy pamiętać o tym, że nie ma zegarka na każdą okazję. Najważniejsze przy kupnie pierwszego czasomierza na rękę jest to, by po prostu ci się podobał. Ważna uwaga – unikaj podróbek! Oczywiście niska cena za zegarek do złudzenia przypominający upatrzony przez ciebie oryginał może być kusząca, lecz na dłuższą metę czeka cię więcej wydatków. Powód jest naprawdę prosty – do podrabianych zegarków zwyczajnie nie ma części zamiennych.

Jakie funkcje powinien mieć mój zegarek?

W przypadku zegarka klasycznego, nie będziesz mieć wielkiego wyboru – nie mają one raczej być funkcjonalne, tylko ładne. Z pewnością znajdzie się w nim datownik i niekiedy wskazanie GMT, czyli drugiej strefy czasowej. Miewa też fluorescencyjne wskazówki. Zdecydowanie większą ilością funkcji mogą pochwalić się zegarki sportowe – przez stoper i minutnik po głębokościomierz, wysokościomierz, dużą wodoszczelność – której brak klasycznym zegarkom – oraz wzmocnioną kopertę, czyli obudowę, która w założeniu ma chronić zegarek, gdy uprawiasz sport. W praktyce jednak niektóre funkcje podnoszą tylko cenę, a nie przydają się podczas codziennego użytkowania zegarka ręcznego. Nawet, jeśli twój nowy sportowy zegarek będzie mógł wytrzymać ciśnienie na głębokości kilkuset metrów, raczej nie będziesz z nim nurkować, a na pewno nie będziesz tego robić za często. Stoper, alarm i minutnik zawsze się przydadzą, reszta – niekoniecznie. Pamiętaj, że jeśli masz wymarzony zegarek, a brakuje ci gotówki, zawsze możesz skorzystać z pożyczki.

Wszelkie niezbędne informacje i wskazówki dotyczące pożyczek gotówkowych można przeczytać  pod tym adresem.