Jeśli Twoje dziecko ukończyło już 13. lat, koniecznie przemyśl założenie mu konta w banku. Nie chodzi tutaj o nieograniczony dostęp do środków i swobodne korzystanie z nich, ale przede wszystkim o aspekt edukacyjny.
Nastolatek poznaje produkty bankowe i uczy się zarządzać finansami. Jedno jest pewne – Twoje dziecko nie nauczy się tego w szkole. A możesz być pewien, że ta wiedza zaprocentuje w przyszłości. Odpowiedni produkt pozwoli ci wybrać serwis o kontach bankowych kontomat.net.

Na co zwrócić uwagę

Z grubsza – konto młodzieżowe nie różni się zbytnio od rachunku “dla dorosłych”. Jednak jego właściciel, z oczywistych powodów, nie ma dostępu do kredytów. Ponadto konto jest przeważnie tańsze lub całkowicie darmowe. Przy wyborze konta koniecznie zwróć uwagę na wysokość opłat za kartę, prowadzenie rachunku i przelewy.

Ważne, aby cała oferta była zrozumiała, a tabela opłat i serwis internetowy banku jasne i przejrzyste. Aby Twoje dziecko miało swobodny dostęp do swoich pieniędzy, sprawdź, jak wyglądają opłaty za bankomaty, czy dostępne są aplikacje mobilne i bankowość internetowa – takie nowoczesne rozwiązania zostaną szczególnie docenione przez młodych użytkowników.

Niektóre banki oferują dodatkowe korzyści z posiadania konta, czyli specjalne rabaty, promocje i oferty.

Co ważne – warto też aby konto powstało przy Twoim koncie osobistym. Umożliwi to szybkie i bezproblemowe przesyłanie środków.

Konto dla studenta

Studia to “magiczny” czas. Dla wielu osób to coś więcej niż tylko zdobywanie wykształcenia – to nowe przyjaźnie, zdobywanie doświadczenia, pierwsza praca, pierwsze zarobione pieniądze i nieśmiałe kroki w stronę samodzielności. Młodzi ludzie w tym wieku mają więcej wydatków niż ich młodsze rodzeństwo – muszą opłacić rachunki, jedzenie czy niezbędne pomoce naukowe. Dlatego też przy wyborze konta dla studenta będziesz kierować się nieco innymi kryteriami.

Choć nadal istotne będzie zredukowanie kosztów prowadzenia konta czy możliwość bankowości internetowej, to w tym przypadku warto zwrócić też uwagę choćby na opłaty przy wypłatach z bankomatów za granicą.