Mnogość producentów, modeli, parametrów czy kolorów sprawia, że wybór odpowiedniego power banka staje się nie lada wyzwaniem. Strony internetowe, jak http://www.solsen.pl oferują nam wiele możliwości. Również sklepowe półki uginają się pod towarem, a zamieszczone przy power bankach informacje potrafią namieszać klientowi w głowie. Można jednak ułatwić sobie wybór. Warto rozpocząć tą drogę od małych kroków, a więc skupieniu się na początku na kilku wytycznych, które są dla nas istotne i pozwolą nam zawęzić krąg poszukiwań.

Odpowiedni rozmiar

Warto określić jak często będziemy korzystać z przenośnej ładowarki. Czy będą to sporadyczne przypadki podczas wycieczki, czy może power bank ma nam towarzyszyć codziennie, podczas długiej podróży do i z pracy lub na uczelni. Należy sobie też zadać pytanie, gdzie będziemy go nosić – czy będzie to plecak, czy może maleńka kieszeń w spodniach lub przegródka w portfelu. Aby określić jak duże urządzenie będzie dla nas najlepsze, ważne jest również jak intensywnie będziemy z niego korzystać. Pojemność power banków waha się od np. 2600 mAh, do ponad 20000 mAh, a to z kolei ma bezpośredni wpływa na wielkość urządzenia.

Dodatki

Wiele modeli poza tradycyjną funkcją ładowania oferuje szereg niespodzianek, ulepszaczy. Dobrze jest przed zakupem zorientować się czy model, który sobie upatrzyliśmy jest wyposażony w coś na czym nam zależy. Może to być port szybkiego ładowania lub dodatkowy port, pozwalający na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie, wyświetlacz sygnalizujący poziom naładowania czy też latarka.

Wygląd ma znaczenie

Design to już sprawa w pełni indywidualna. Każdy z nas wie najlepiej, jaki kolor urządzenia mu odpowiada czy jaki kształt preferuje. Być może dla kogoś ważne jest wygrawerowanie jakiegoś znaku lub napisu. Przed zakupem można zapoznać się z ofertą firmy Solsen, która proponuje różnorodne typy power banków, nie tylko pod względem formy, ale też materiału wykonania.