Mówi się, że przyprawy są duszą kuchni. Mało kto może sobie wyobrazić gotowanie bez ich dodatku. Jednak, aby przyprawy spełniały swoją rolę w kuchni należy je prawidłowo stosować. Ważne jest również, aby zaopatrywać się w sprawdzonych punktach, jak na przykład firma www.savpol.pl. Dobrej jakości zioła i przyprawy sprawią, że nasze gotowanie stanie się smaczniejsze. Wiele z nich działa również zdrowotnie na nasz organizm, poprawia trawienie, wzmaga apetyt czy uspokaja.

Dlaczego należy używać ziół i przypraw?

Przede wszystkim dlatego, że przyprawy i zioła od tysięcy lat znane są z przeciwdziałania wielu chorobom i dolegliwościom, a nie tylko z nadawania pokarmom doskonałego smaku. Współczesna medycyna coraz częściej zaczyna wykorzystywać właściwości tych specyfików, a sami badacze dostrzegać naukowe podstawy ich stosowania. Ważne jest, aby posiadać odpowiednią wiedzę jak stosować poszczególne przyprawy dla celów zdrowotnych oraz w którym momencie gotowania je dodać, aby wydobyć z nich aromat i poprawić smak dania.

Szałwia, rozmaryn, kurkuma, papryka chli, imbir, cynamon…

Pomaga zachować pamięć, łagodzić bóle gardła, a zielarze zalecają picie herbaty z szałwią na problemy z żołądkiem oraz bóle gardła. Rozmaryn pasuje do ziemniaków, cytrusów czy miodu. Pomaga w lepszej pracy mózgu oraz w zwalczaniu bakterii przenoszonych przez żywność. Jest często używany w marynatach do mięsa i drobiu. Kurkuma tłumi stany zapalne łagodzi przeziębienia. Papryka chili pomaga zwiększyć metabolizm, a imbir łagodzi rozstrój żołądka. Z kolei cynamon, idealny do deserów stabilizuje poziom cukru i łagodzi niestrawności. Jak widać, bogactwo przypraw jest ogromne. Warto zatem zapoznać się z ofertą firmy Savpol i skompletować zestaw przypraw idealny dla siebie.