Po zaprezentowaniu Mazdy 3 i zmodernizowanej Mazdy 6, na rynku pojawiła się nowa Mazda 5 w wersji pięcio- oraz siedmiomiejscowej z trzema różnymi silnikami do wyboru. Oto kilka porad dla wszystkich, którzy rozważają kupno tego samochodu.

Nadwozie

Długość Mazdy 5 wynosi 458,5 centymetra, rozstaw kół to natomiast 275 centymetrów, co jest średnią w klasie rodzinnych vanów. Do atutów tego samochodu zaliczyć można z pewnością pojemne wnętrze – wygodnie siedzi się tu bowiem zarówno z przodu, jak i na trzech fotelach w drugim rzędzie. Dodatkowo, w bagażniku znajduje się rozkładana, dwuosobowa kanapa. Jest ona dosyć duża, lecz komfortowo podróżować będzie się tu jedynie dzieciom. Dostęp do tych miejsc nie jest problematyczny – wystarczy bowiem, że odchylimy jeden z foteli ze środkowego rzędu.
Wnętrze Mazdy 5 może zostać skonfigurowane na kilka różnych sposobów, poprzez złożenie lub podniesienie poszczególnych foteli. Składając drugi i trzeci rząd, zyskujemy niezwykle praktyczną, dużą przestrzeń bagażową o pojemności prawie 1600 litrów przy długości 170 centymetrów. Decydując się na złożenie wyłącznie trzeciego rzędu, pojemność bagażnika wynosi niemalże 800 litrów. Co ważne, fotele w środkowym rzędzie mają możliwość przesuwania.

Mazda 5 z zewnątrz

Z zewnątrz, opisywany model jest zbliżony do poprzednich wersji. Światła, grill oraz duży zderzak wyglądają niemalże identycznie jak w Maździe 3. Porównując piątkę z innymi modelami, jest ona niższa, co sprawia, że jej nadwozie prezentuje się bardzo estetycznie. Warto tu także wspomnieć o przetłoczeniach drzwi oraz drugich drzwiach, które są elektrycznie przesuwane, co znacząco zwiększa komfort podróżowania z dziećmi.

Deska rozdzielcza

Deska rozdzielcza piątki, podobnie jak nadwozie, charakteryzuje się sportowym stylem. Do dyspozycji mamy tu trzyramienną kierownicę, dwa duże zegary znajdujące się w metalowych tubach (obrotomierz oraz prędkościomierz) i dźwignię zmiany biegów, która została umiejscowiona tuż przy kierownicy, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Pozostałe pokrętła oraz wyłączniki znajdują się na środku, w wyraźnie wyodrębnionym panelu. Minusem mogą być jedynie szare, bezbarwne plastiki.

Z bogatym asortymentem Mazd ze sprawdzonego źródła zapoznać można się między innymi pod adresem:https://anndora.mazda-dealer.pl/modele