Znajomość języków obcych wpływa na nasz rozwój osobisty i zawodowy. Wśród wielu popularnych języków znajduje się również niemiecki, którego naukę oferuje na przykład szkoła Lander’s. Jego znajomość pomocna jest w nawiązywaniu relacji z cudzoziemcami, daje poczucie bezpieczeństwa podczas zagranicznej podróży, jak też otwiera wiele drzwi w sferze zawodowej. Popularność niemieckiego konkuruje z angielskim, a język ten zyskuje wielu zwolenników.

Język niemiecki na polskim rynku pracy

Niemcy były jednym z pierwszych krajów, które otwarły rynek pracy dla Polaków. Emigracja za pracą zarobkową w tamte rejony jest niezwykle popularna, miedzy innymi za sprawą niewielkiej odległości, jak dzieli oba kraje. Ida za tym takie atuty jak bliskość rodziny czy niskie koszty dojazdów. Ogromne znaczenie ma również polsko-niemiecka współpraca gospodarcza. Firm z kapitałem i zarządem niemieckim w Polsce jest wyjątkowo dużo. Tym samym potrzebni są zarówno handlowcy jak i pracownicy obsługi klienta znający język niemiecki.

A ponadto….

Podczas zagranicznych wakacji, ze znajomością języka niemieckiego, mamy gwarancję bezstresowego urlopu. Niemcy podróżują po świecie najwięcej i najczęściej. Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. Szacuje się, że jest on językiem ojczystym dla około 120 milionów ludzi. To język urzędowy nie tylko w Niemczech, ale też w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Luksemburgu. Niemiecki jest niezwykle elastyczny pod względem słowotwórstwa, gdyż zwykle wystarczy połączyć ze sobą wyrazy, aby otrzymać nowe. Dzięki temu możemy naturalnie ćwiczyć swoją kreatywność. Warto zatem zapoznać się z ofertą dostępną na www.landers.pl i zapisać się na kurs języka niemieckiego.