Właściciele niektórych mieszkań decydują się na pozostawienie „gołych” okien, to znaczy, że nie wieszają firanek, rolet, żaluzji czy zasłon. Są jednak i tacy, dla których takie rozwiązanie sprawia wrażenie wnętrza, które nie jest skończone. Doceniają zatem pomieszczenia, w których okna są udekorowane i są bywalcami salonów, jak np. firany.com.pl, by dekorować również okna w swoich mieszkaniach. Decydują się na różne upięcia firan, na rolety rzymskie bądź zazdrostki. Coraz więcej zwolenników mają również zasłony.
Do jakich pomieszczeń pasują zasłony?

W zasadzie można powiedzieć, że zasłony pasują do każdego pomieszczenia – sypialni, salonu czy pokoju dziecka. Niezależnie czy pokoje te będą utrzymane w stylu skandynawskim, prowansalskim czy nowoczesnym, zasłony będą dobrze wyglądały. Oczywiście pod jednym warunkiem – że zostaną dobrze wkomponowane w aranżację całego wnętrza i będą stanowiły spójną całość. Warto też pamiętać o odpowiedniej długości. W kuchni dopuszczalne są zasłony krótkie (do wysokości parapetu), natomiast w salonie obowiązkowo powinniśmy zastosować zasłony długie do podłogi lub na niej leżące.

Jakie zasłony wybrać?

Podczas zakupów np. za pośrednictwem strony internetowej www.firany.com.pl szybko zorientujemy się, że oferta jest bardzo szeroka. Możemy wybierać między zasłonami gładkimi, wzorzystymi, cienkimi i grubymi. Materiał ma wpływ na to jak zasłona będzie się układać. Wzorzysty materiał dobrze będzie wyglądał w otoczeniu gładkich pozostałych powierzchni. Z kolei wnętrze mocno kolorowe będzie potrzebowało wyciszenia w postaci zasłon delikatnych i gładkich. A jakie stosować upięcie? Nowoczesne zasłony są zwykle pozostawiane bez żadnego upięcia, wiesza się je luźno. Natomiast we wnętrzach bardziej klasycznych czy prowansalskich częściej spotyka się ozdobne upięcia