Oczywistym jest, że jazda na motorze to wielka przyjemność. Poczucie swobody i dreszczyk adrenaliny – któż z nas nie marzy o takiej formie spędzania wolnego czasu. Jednak jazda na motorze w trampkach czy adidasach nie należy do najlepszych pomysłów. Dlatego sklepy motocyklowe, jak Sklep Moto Hangar, proponują swoim klientom specjalne obuwie, dostosowane do stylu i warunków jazdy.

Na co zwrócić uwagę?

Dobre buty motocyklowe powinny spełniać kilka warunków. Najlepiej, żeby były skórzane i wysokie. W ten sposób stabilizują nogę w kostce i zabezpieczają kości w razie ewentualnego czasie upadku lub gwałtownego stąpnięcia. Buty muszą być stabilne, a my musimy czuć się w nich bezpiecznie. Ważne, by były także wzmacniane na przedzie, gdyż stojąc w korku może zdarzyć się, że samochód najedzie na nasze palce. Rodzaj obuwia powinien być jednak dobrany do stylu jazdy.

Jaki mamy wybór?

W sklepach specjalizujących się w tematyce motocyklowej, jak na przykład w Centrum Motocyklowym www.sklep.motohangar.pl każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Dla osób, które najczęściej jeżdżą po mieście, proponowane są buty z krótką cholewką, nieco powyżej kostki. W takim obuwiu protektory znajdują się na palcach, kostkach i piętach. Zazwyczaj są wygodne i można w nich swobodnie chodzić. Buty sportowe stworzone są dla miłośników zawrotnych prędkości i zakrętów z kolanem na asfalcie. Idealnie sprawdzają się zatem na torze – skórzane, wzmocnione tworzywami sztucznymi, posiadające ochraniacze na goleni, palcach, piętach i z boku, chronią nogi przed otarciami, zwichnięciami i złamaniami. Kolejny rodzaj – enduro – to niemal pancerne obuwie. Chroni nogi prawie do kolan, wyposażone są w cały zestaw protektorów, a dzięki zapięciom na klamry idealnie dopasowuje się do kształtu stopy i łydki. Buty turystyczne przeznaczone są dla osób, które jeżdżą motocyklami w dalekie wyprawy, gdyż sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych. Natomiast jeśli ktoś ceni sobie styl ponad inne walory, może skusić się na kowbojki lub kawaleryjki. Wykonane z solidnej skóry oraz zdobione klamrami i ćwiekami wprawią w zachwyt nie jedna osobę.