Każdy z nas posiada naturalną tendencję do kojarzenia wspomnień z bodźcami odbieranymi przez zmysł powonienia. Jeśli zatem chcemy stworzyć niezapomniany klimat, musimy wypełnić wnętrze zapachem. Nie bez przyczyny to właśnie o zapachu mówi się jako o najpotężniejszym afrodyzjaku. Współcześnie firmy zajmujące się produkcją prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych zapachów – od klasycznych, po niezwykle wyszukane bukiety. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie…

Zapachy działają na kobiety i mężczyzn

Panie zwracają dużą uwagę czy mężczyzna dba zarówno o siebie, jak i o swoje mieszkanie. Silny, intensywny zapach poruszy niemal każdą panią. W tym celu panowie mogą zdecydować się na zakup aromatycznych świec do swojego mieszkania, np w sklepie Home Design. Do romantycznej kolacji doskonale wpasują się świece o ostrym, drzewnym zapachu na bazie sekwoi i papryczki chili. Również mężczyźni zwracają uwagę na zapachy. Zapach, który uwodzi mężczyzn, jest jednak inny od tego, który zdolny jest rozpalić zmysły kobiety. Zdecydowanie bardziej preferowane są lekkie, kwiatowe bukiety. Pośród świec kobiety wybierają zatem te, które łączą w sobie rześkość cytrusów oraz orientalną zagadkowość np. drzewa cedrowego.

Świeca czy dyfuzor?

Świece, dostępne na www.h-design.pl, przez wiele osób są zastępowane dyfuzorami. Podczas romantycznej kolacji we dwoje nie ma jednak nic lepszego niż aromatyczne świece. Nie tylko pięknie pachną, ale też dzięki ekskluzywnemu, dekoracyjnemu pojemnikowi doskonale wyglądają. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by na co dzień nasze mieszkania wypełnione były dyfuzorami, które pozwolą nam z łatwością utrzymać kuszący zapach w naszych wnętrzach.