Bardzo często psy i koty są najlepszymi przyjaciółmi swoich właścicieli. Niestety dzieląc dom z czworonożnym pupilem trzeba również zmierzać się z częstszym sprzątaniem. Nie dość, że zwierzęta gubią sierść, w dodatku po spacerze przynoszą ze sobą piach i błoto. Najgorzej jest oczywiście w okresie jesienno-zimowym, gdy za oknem deszcz, plucha bądź śnieg. W związku z tym, warto przemyśleć kwestię dywanu. A zatem, z oferty sklepu internetowego Carpetoutlet wybieramy najlepsze modele dywanów do salonów, jadalni i innych, które zamieszkują również psy i koty.

Kolory i wzory

W domach, w których żyją również zwierzaki warto postawić na dywany, których odcień będzie podobny do koloru sierści psa lub kota. Można też zaszaleć z wzorami, ponieważ pomiędzy nimi sierść i przybrudzenia nie będą bardzo widoczne. Szczególnie poleca się tu tradycyjne dywany z orientalnymi motywami roślin oraz modele inspirowane sztuką nowoczesną. Dywanom monochromatycznym mówimy zaś stanowcze nie.

Wysokość runa

W tym przypadku o niebo lepsze od modeli typu shaggy będą dywany z krótkim runem. Wystarczy bowiem odkurzacz z odpowiednią końcówką, aby z łatwością zebrać z nich z nich sierść i piach.

Materiał

Właściciele psów i kotów powinni na poważnie rozważyć zakup dywanów z naturalnej wełny dostępnych na www.carpetoutlet.pl. Poza tym, że elegancka, wełna wykazuje bowiem właściwości bakteriobójcze oraz izoluje od zimna. A to dlatego, że zatrzymuje powietrze, które następnie jest ogrzewane w unikalnej, bardzo porowatej strukturze włókien. Wełniany dywan jest więc naturalną barierą między podłogą a zwierzęciem (chroni je przed zimnem). Poza tym, wyłapuje znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia i jest niesamowicie odporna na brud.