Kuchnia jest centralnym punktem każdego mieszkania i domu – miejsce to powinno emanować ciepłem, zapraszać do spędzania czasu i umożliwiać przygotowywanie pysznych, wartościowych posiłków. Obecnie nie musimy martwić się tym, że pomieszczenie na kuchnię jest małe – współcześnie liczny producenci mebli na wymiar stworzą dla nas taką kuchnię, o jakiej zawsze marzyliśmy w wybranym stylu. O czym pamiętać podczas kupna kuchni na wymiar?

Kuchnia w konkretnym stylu

Jedną z największych zalet projektowania dzisiaj kuchni jest możliwość wyboru pomiędzy licznymi stylami. Marka chobotdesign.pl proponuje nam piękne kuchnie urządzone w stylu skandynawskim, stylu New Hampton, kuchnie prowansalskie czy angielskie. Każda z nich posiada swój wyjątkowy charakter i z pewnością będzie doskonałym dopełnieniem całego mieszkania czy domu. Wybór zależy od naszych potrzeb i oczekiwań estetycznych!

Systemy kuchenne – czy znasz je wszystkie?

Aby kuchnia była funkcjonalna musi ona wspierać nas w codziennych wysiłkach przy gotowaniu, jak również pozwalać na przechowywanie posiadanej ilości garnków, naczyń, elementów kuchennych. Pamiętajmy, że cena kuchni liczona jest od metra bieżącego. W praktyce może to jednak oznaczać zwykłe szafki czy półki, jak również skomplikowane systemy szafek otwieranych od góry z zastosowaniem siłowników. Szukając odpowiednich dla nas rozwiązań przede wszystkim zwracajmy uwagę na funkcjonalność oraz ceny, aby finalny koszt kuchni nie był dla nas zaskoczeniem. 

Szukając idealnych mebli kuchennych często zastanawiamy się nad frontami – ich wykończeniem i kolorem. Pomocną wskazówką może być to, że w niewielkich kuchniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne kolory i lśniące wykończenia. Duże kuchnie możemy urządzić z większą ekspresją kolorystyczną i zastosować matowe czy satynowe fronty.