Zakup eleganckiego zestawu sztućców to nie lada inwestycja. O ile tańsze komplety do codziennego użytku można raz na jakiś czas wymieniać, o tyle wysokiej jakości wykonane z solidnych, szlachetnych materiałów sztućce marki Hefra, które zdobią nasz stół podczas najważniejszych świąt i rodzinnych spotkań powinny służyć nam przez wiele, wiele lat. Z tego względu warto podejść do tematu na poważnie i przemyśleć, jaki zestaw nie tylko będzie trwały, ale również okaże się uniwersalny i ponadczasowy.

Zestaw dla 6, 12, 24 osób

Pierwsza rzecz na jaką musimy się zdecydować wybierając komplet sztućców to jego wielkość. Dostępne opcje to zestawy na 6, 12, a nawet 24 osoby. Wszystko zależy od tego jak duże jest grono naszej rodziny i znajomych, a także od okazji, na jaką wyciągamy eleganckie sztućce. Równie dobrze możemy zdecydować się na dwa zestawy – mniejszy do codziennego użytku dla całej rodziny i większy na okolicznościowe przyjęcia rodzinne.

Poszczególne elementy

Wybrany zestaw powinien sprawdzać się przy każdego rodzaju posiłkach. A zatem, prócz łyżki stołowej i deserowej, noża i widelca w zestawie powinny znaleźć się m.in.: łyżka wazowa, łyżka do lodów, widelczyki deserowe, sztućce do steków i ryb, nóż do tortu, sztućce do sałaty. Jeśli w komplecie, który w sposób szczególny przypadł nam do gustu brakuje tych elementów, na stronie www.hefra.pl możemy domówić do niego poszczególne sztućce i to z tej samej kolekcji. W ten sposób stworzymy pękną zastawę stołową.

Materiał

Najwyższej jakości sztućce wykonywane są z materiałów szlachetnych, takich jak srebro oraz stal nierdzewna. Są one wyjątkowo solidne, lecz przy tym cechują się również delikatnością. Z tego względu należy o nie odpowiednio dbać. Poza regularnym myciem, powinno się je systematycznie polerować specjalnie przeznaczonymi do tego preparatami i szmatką z mikrofibry.