Podczas ślubu każda pana młoda chce wyglądać zjawiskowo. Na idealną i zachwycającą stylizację składają się takie elementy jak suknia, buty, makijaż, fryzura i dodatki, a mianowicie biżuteria. I to właśnie ten ostatni aspekt, z pozoru łatwy w wyborze często okazuje się być problematyczny. Szczególnie, jeśli chodzi o ślubne kolczyki, jakie oferuje na przykład Dorota Kos Jewellery. Muszą one bowiem współgrać nie tylko z całą stylizacją, ale również z kształtem twarzy oraz oprawą oczu przyszłej panny młodej.

Ślubne kolczyki a kształt twarzy 

Aby podkreślić swoją urodę należy pamiętać by wybierając ślubne kolczyki wziąć pod uwagę rysy twarzy. Panny młode o twarzy kwadratowej, by złagodzić jej rysy, powinny zdecydować się na długie kolczyki ślubne, które optycznie wysmuklają buzię. Dobrym wyborem są też duże koła i elipsy. Twarz trójkątna, której cechą charakterystyczna jest spiczasty podbródek wygląda korzystnie, gdy dobierzemy do niej długie kolczyki ślubne węższe u góry i szersze dołem. Panny młode o twarzy owalnej powinny postawiać na duże formy geometryczne lub typowe wkrętki. Z kolei panie o okrągłej twarzy muszą zrezygnować z kolczyków w formie koła i owalu, a wybrać ślubne kolczyki w formie, która wydłuży twarz.

Ślubne kolczyki ze srebra 

Zastanawiając się jakie kolczyki na ślub będą najlepsze warto wziąć pod uwagę również ich kolor, mając na względzie, że ślubne kolczyki oraz detale na sukience powinny pasować do siebie. Jeśli kreacja jest biała, warto zdecydować się na srebrne ślubne kolczyki. Podkreślą one bowiem odcień kreacji oraz dodają elegancji i klasy. Ponadto będą one pięknie błyszczeć i przykuwać uwagę gości.