Kupując biżuterię należy zwrócić uwagę na różne aspekty. Skupiając się na przykład na kolczykach warto brać pod uwagę, by były to nie tylko najmodniejsze kolczyki, ale pójść o krok dalej. Niezwykle ważne jest bowiem z jakiego kruszcu są wykonane – od tego zależy między innymi ich trwałość oraz skłonność do uczulania. Istotne jest również, aby wybrane kolczyki pasowały do naszej osoby – wieku i urody. O czym zatem należy pamiętać by najmodniejsze kolczyki były prawidłowo dopasowane?

Najmodniejsze kolczyki a wiek 

Podobnie jak inne elementy garderoby, również kolczyki, np. od sklepu AWEG, dobieramy adekwatnie do swojego wieku. Nastolatki często wybierają modele w geometryczne wzory – kwadratowe, okrągłe i trójkątne. W ich szkatułkach można znaleźć również najmodniejsze kolczyki na sztyfcie (tzw. wkrętki) przedstawiające jakiś symbol, na przykład krzyżyk, znak nieskończoności, czterolistną koniczynę lub podkowę. Charakterystyczne dla tego wieku są również koła o różnej wielkości. Z kolei dojrzałe kobiety większą uwagę zwracają na klasykę i ponadczasowość, aniżeli na fakt, by ich zakupem były najmodniejsze kolczyki w danym sezonie. Stawiają raczej na modele z cyrkoniami, kamieniami szlachetnymi lub z perłą. Chętnie wybierają również kolczyki tworzone ręcznie. 

 

Najmodniejsze kolczyki a kształt twarzy

Aby podkreślić swoją urodę należy pamiętać by wybierając kolczyki wziąć pod uwagę rysy twarzy. Panie o twarzy kwadratowej, by złagodzić jej rysy, powinny zdecydować się modele długie, które wysmuklają. Dobrym wyborem są też duże koła i elipsy. Twarz trójkątna, której cechą charakterystyczną jest spiczasty podbródek wygląda korzystnie, gdy dobierzemy do niej kolczyki węższe u góry i szersze dołem. Z kolei kobiety o twarzy owalnej stawiać powinny na najmodniejsze kolczyki o dużych formach geometrycznych lub na typowe wkrętki. Natomiast panie o okrągłej twarzy muszą zrezygnować z  formy koła i owalu na rzecz długich i smukłych modeli, które wydłużą twarz.