Ogrodzenie posesji, na której znajduje się świeżo wybudowany dom stanowi przysłowiową kropkę nad i, zwieńczenie dorobku życia, naszego własnego miejsca na ziemi, a także zaznaczenie terenu chronionego przed niechcianymi intruzami. Jako, że płot jest inwestycją na długie lata, dobrze aby nie tylko tworzył spójną całość z obiektem, ale również był trwały i solidny. Producenci ogrodzeń, bram i balustrad tacy jak przedsiębiorstwo Euro Fences dają nam szereg możliwości. Którą spośród nich wybrać?

Podmurówka niezastąpionym fundamentem ogrodzenia

Przede wszystkim warto, aby nasz płot był wzniesiony na podmurówce, która to stanowi barierę dla chętnie przedostających się na teren prywatnych posesji drobnych zwierząt. Poza tym, fundament stabilizuje słupy utrzymujące stalową, aluminiową bądź drewnianą konstrukcję. Wreszcie niski murek przy ziemi wzbogaca konstrukcję ogrodzenia, podkreśla jego unikalny charakter. Stylowa podmurówka stanowi niebanalne uzupełnienie elementów wykonanych z innych materiałów, daje kontrast na tle tworzywa, barw i odcieni.

Cegła i stal, czyli solidna i uniwersalna konstrukcja

Najpopularniejszą, najczęściej spotykaną konstrukcją są ogrodzenia wykonane z betonowych lub ceglanych wsporników w połączeniu ze stalowymi kratownicami. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że taki płot jest niesamowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne, wyróżnia się długą żywotnością, a także nie wymaga zbyt częstej, regularnej konserwacji, włączając w to malowanie. Ponadto, co możemy zauważyć na www.euro-fences.pl ogromną zaletą tegoż materiału jest bogate wzornictwo – ilość wariantów zdobień, detali, form i kształtów jest wprost nieograniczona.