W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dostrzega różnicę pomiędzy nienajlepszej jakości kawą rozpuszczalną a wyśmienitą małą czarną zaparzoną w kawiarni przez profesjonalnego baristę. Chcąc cieszyć się na co dzień pełnym aromatów i nut smakowych pobudzającym napojem w domu, rozważamy zakup ekspresu do kawy. W tym momencie trzeba jednak zastanowić się, jaki rodzaj maszyny wybrać, gdyż sklepy typu AGD, takie jak Sferis mają do zaoferowania ekspresy kapsułkowe, przelewowe i ciśnieniowe. Jaki okaże się dla nas najlepszy?

Ekspresy kapsułkowe

Ekspresy kapsułkowe, które zyskały w ostatnich latach olbrzymią popularność to najprostsze i najszybsze w obsłudze urządzenia do parzenia kawy. Wystarczy wybrać kapsułkę z ulubioną mieszanką np. espresso czy latte, umieścić ją w szufladce maszyny i nacisnąć guzik. Resztą zajmuje się ekspres. Musimy jednak wiedzieć, że ekspresy kapsułkowe uniemożliwiają mielenie ziaren i parzenie świeżo zmielonej kawy. Poza tym, kompozycje mleczne składają się ze sproszkowanego mleko. Ekspresy kapsułkowe, dostępne w sklepie Sferis to dobre rozwiązanie dla osób, które są w ciągłym biegu, nie mają czasu na poranny rytuał parzenia kawy, a także nie sprawia im to żadnej przyjemności.

Ekspresy przelewowe

Jako, że ekspresy przelewowe nie posiadają żadnych dodatkowych ustawień, przez co nie pozwalają na eksperymenty nad smakiem małej czarnej, bardzo ważnym czynnikiem jest sama kawa. Najlepiej, gdy jest ona wysokiej jakości i mielona tuż przed parzeniem. Przydatny okazuje się więc młynek. Prócz tego, zaleca się stosowanie wyłącznie destylowanej wody, która niweluje ryzyko powstawania kamienia i osadów, a co za tym idzie przedłuża żywotność ekspresów przelewowych. Zaletą tego typu urządzeń jest możliwość przygotowania jednorazowo dużej kofeinowego napoju.

Ekspresy ciśnieniowe

Ekspresy ciśnieniowe dostępne m.in. na www.sferis.pl przez wielu specjalistów od kawy są uznawane za najlepsze urządzenia do przygotowywania małej czarnej lub napojów mlecznych. Decyduje o tym fakt, że w wydobywają z ziarenek 100% ich smaku i aromatu. Ich mechanizm opiera się na pompie, zapewniające odpowiednie ciśnienie do zaparzenia kawy. Co więcej, posiadają wbudowany automatyczny młynek, dzięki któremu zawsze pijemy świeżo mieloną kawę.