Schody to bardzo ważny element każdego domu. Muszą one być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim solidne, bezpieczne  i wygodne dla domowników. Dobrze jednocześnie, by konstrukcja nie była ciężka, przytłaczająca. Jakie zatem materiały wybrać? Na jakie schody się zdecydować? Czy granitowe schody to dobry wybór?

Dlaczego warto postawić na granitowe schody?

Granitowe schody to elegancja i funkcjonalność w jednym. Z jednej strony granit kojarzony jest z luksusem i zamożnością. Z drugiej zaś to wizytówka solidności, wytrzymałości i odporności na różne czynniki. Materiał ten, oferowany na przykład przez firmę Drokan, której siedzibą są Tychy, posiada niebywałe walory fizyczne – jest odporny na ścieranie, uderzenia, barwienie i zarysowania. Przez wiele lat zatem nie traci on ani na wyglądzie, ani na funkcjonalności. Granitowe schody mają również ponadczasowy charakter, dlatego sprawdzają się w każdym zestawieniu, niemal w każdej aranżacji. Świetnie dopasują się zarówno do stylu klasycznego jak i zupełnie nowoczesnego.  Dodatkowo bogata kolorystyka granitu sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni rodzaj do swojego wnętrza.

 

Czym wyczyścić schody granitowe?

Tak jak wszystko w naszych mieszkaniach, tak i granitowe schody wymagają pielęgnacji. Jak o nie dbać, by zawsze dobrze wyglądały? Czym wyczyścić schody granitowe jeśli zauważymy na nich zabrudzenia? Pierwszą ważną rzeczą jest niezwłoczna impregnacja granitu po zamontowaniu schodów. Następnie należy ją powtarzać co 2-3 lata, gdyż pozwoli to solidnie zabezpieczyć powierzchnię. A czym wyczyścić schody granitowe by były naprawdę czyste? Często wystarczy sama woda z płynem do naczyń. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami profesjonalnych produktów, na rynku dostępnych jest wiele preparatów do czyszczenia granitu. Ponadto warto zaopatrzyć się w miękkie szczotki i ściereczki. Granitowe schody należy czyścić oczywiście regularnie, a będą nam służyły przez bardzo długi czas.