Urządzając swoje mieszkanie musimy wybrać wiele rzeczy – płytki, panele, meble, sprzęt AGD i RTV, dodatki. W końcu przychodzi również moment, gdy musimy dokonać wyboru dywanu. I to często nie jednego, gdy chcemy by zdobił naszą podłogę w salonie, sypialni i pokoju dziecięcym. Wystarczy spojrzeć jedynie na ofertę sklepu http://carpetforyou.pl, by przekonać się, jak szeroki wybór umożliwiają nam producenci.

Dywan akrylowy – właściwości

Pod względem sprężystości i elastyczności dywany akrylowe są podobne do dywanów wełnianych. Cechują się odpornością na zabrudzenia, działanie środków chemicznych, grzybów, bakterii i moli. Nie są też podatne na blaknięcie pod wpływem działania promieni słonecznych. Dywany akrylowe mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, nie elektryzują się, są wytrzymałe i trudno zapalne. Ponadto ich wspaniałe wzory oraz żywe, nasycone kolory dodatkowo zachęcają do zakupu.

Pielęgnacja

W pierwszych tygodniach użytkowania dywanu akrylowego może nastąpić efekt pylenia, charakterystyczny dla wszystkich dywanów z włókna naturalnego i akrylowych, z runem ciętym. Pojawiają się wówczas skupiska kłaczków. Zjawisko to po pewnym czasie samo ustępuje. Jednak aby utrzymać świeży wygląd dywanu należy przede wszystkim regularnie go odkurzać. Zalecane jest również trzepanie dywanów – przynajmniej dwa razy w roku. Przez pierwsze tygodnie zdecydowaną większość plam można usunąć samodzielnie przy pomocy wody. Wystarczy na plamę natychmiast położyć tkaninę, która wchłonie zabrudzenie, a następnie wytrzeć letnią wodą i zostawić do wyschnięcia. Dywan akrylowy trzeba jednak chronić przed wilgocią i zamoczeniem oraz unikać jego zagnieceń i załamań.