Masz dość codziennego golenia nóg jednorazową maszynką? Elektryczny depilator nie daje pożądanych efektów? A może ciągle pojawia się problem z wrastającymi włoskami lub zapalaniem mieszków? Wreszcie postanowiłaś skończyć z bólem towarzyszącym depilacji woskiem? Zdecydowałaś się na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia laserem? Słuszny wybór! Mimo, że depilacja laserowa nie należy do najtańszych warto w nią zainwestować, by cieszyć się idealnie gładką skórą przez długie lata. W tym artykule znajdziesz kilka odpowiedzi, na nurtujące cię przed zabiegiem pytania.

Czy depilacja laserowa nie jest szkodliwa?

Bardzo często kobiety zastanawiają się czy laser nie podrażni lub nie poparzy ich skóry. Obecnie dobre gabinety kosmetologiczne wyposażone są w sprzęt najnowszej generacji taki jak laser VECTUS, który posiada specjalny inteligentny czytnik do pomiaru poziomu melaniny w skórze – Skintel. Dzięki niemu parametry lasera są precyzyjnie dopasowane do każdej pacjentki (lub pacjenta), tak by depilacja była w pełni bezpieczna.

Czy to boli?

Na szczęście depilacja laserowa jest niemalże bezbolesna. Kiedy głowica lasera przykładana jest do skóry czuć jedynie lekkie ukłucie, porównywalne do wyrywania włosów podczas regulacji brwi. Im dokładniej uprzednio ogolisz włosy w miejscu planowanej depilacji, tym ból będzie mniejszy.

Kiedy najlepiej poddać się zabiegowi?

Depilację laserową możemy tak naprawdę wykonywać o dowolnej porze. Jednakże zarówno na kilka tygodni przed jak i po zabiegu nie można się opalać, z tego względu kosmetolodzy odradzają zabiegi w okresie latnim.

Sprawdź ofertę salonu skinline – depilacja gliwice