Współcześnie prowadzenie firmy możliwe jest przy pomocy telefonu komórkowego – przekonują o tym liczne przedsiębiorstwa tworzące dedykowane aplikacje dla firm. Faktycznie, od kiedy mamy praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu możliwe jest pracowanie z dowolnego miejsca na świecie. Jakie narzędzia nam w tym pomagają?

Platformy tworzone na miarę

Podstawą spójnej i harmonijnej pracy w dużych przedsiębiorstwach jest sprawny system komunikacji. To punkt wyjściowy, jaki zakładany jest podczas projektowania sieci wewnętrznej dla firmy. Obecnie sieć taka ma tak wiele poziomów i funkcji, że znacznie lepszym określeniem jest dedykowana platforma. Takie platformy tworzone są w oparciu o liczne rozmowy z samym klientem oraz potencjalnymi użytkownikami. Twórcy platformy chcą poznać codzienne problemy, na które natykają się pracownicy. Platforma jest bowiem tworzona w taki sposób, aby znacząco przyspieszyć czas realizacji zadań, procesów biznesowych. Platformy tworzone są poziomami – każda z nich może być projektowana dla konkretnych typów użytkowników. Najczęściej poziomy obsługiwane są przez pracowników biurowych, managerów, księgowość, HR oraz kierownictwo. Dostęp do konkretnych poziomów warunkowany jest obejmowanym stanowiskiem.

Praca pod kontrolą również poza biurem!

Drugim interesującym rozwiązaniem są wszelkie aplikacje, tworzone z myślą o pracownikach danych firm. One również tworzone są na konkretne zamówienia – ich interfejs jest projektowany w taki sposób, aby każdy pracownik i szybko, i sprawnie znalazł najistotniejsze dla niego dane. Aplikacje tworzone są z myślą o pracownikach często przebywających w delegacjach. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest pobierany konkretnych danych, sprawdzanie statystyk czy połączenie z firmową platformą.

Sprawdź ofertę konsultantów technologicznych http://sidgroup.pl/