Nie zawsze aranżując wnętrze domów i mieszkań mamy pełną dowolność w wyborze poszczególnych mebli, dekoracji i innych. Może się tak zdarzyć, że na drodze stanie nam zdrowie nasze bądź naszych najbliższych. Najprostszym tego przykładem jest dobór dywanów w sytuacji, gdy przynajmniej jeden z domowników jest alergikiem. Na szczęście coraz więcej modeli dostępnych w sklepach internetowych, takich jak Carpetoutlet, nie tylko jest wykonana z nieuczulających materiałów, ale i takich, na których nie osiada kurz ani roztocze.

Materiały nieszkodliwe dla alergików

Od zawsze, za najbardziej luksusowe dywany uznaje się te, utkane ręcznie z włókien naturalnych, a więc wełny, bawełny i jedwabiu. Niestety, właśnie na takich modelach najszybciej osadza się kurz i roztocza, które wnikają w głąb gęstego runa. Z tego względu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są dywany z włókien sztucznych (polipropylenu, wiskozy, poliestru). Nie dość, że utrudniają wnikanie zanieczyszczeń, są łatwe w pielęgnacji i wykazują właściwości antystatyczne.

Odpowiednia wysokość runa

Absolutnym hitem ostatnich lat są puszyste dywany typu shaggy o długim włosiu. Warto mieć jednak na uwadze, że dość ciężko utrzymać je w czystości. Aby na stałe nie wniknęły w nie zanieczyszczenia i kurz trzeba co najmniej raz dziennie je odkurzać. W związku z tym, dla alergików lepszym rozwiązaniem wydają się modele z krótkim włosiem oraz tkane metodą na płasko, dostępne na www.carpetoutlet.pl.

Pielęgnacja dywanów w domach zamieszkiwanych przez alergików

Nawet jeśli wybierzemy dywan utkany z tworzywa sztucznego z niezbyt krótkim włosiem będąc alergikami i tak powinniśmy przykładać szczególną wagę do jego pielęgnacji. Wskazane jest częste odkurzanie, a także okresowe trzepanie. Ponadto, dywan należy prać raz na trzy miesiące.