Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej i jednocześnie niezwykle zróżnicowany – jest ona zamieszkiwana przez wiele ludzkich ras, co wiąże się również z niesamowitą i bogatą kulturą. Panuje tu gorący tropikalny klimat, a wybrzeże rozciąga się na długości ponad 11 tysięcy kilometrów. Możemy tu wypoczywać, a także spędzać aktywnie czas poprzez zwiedzanie, podróżowanie, a także uprawianie sportów.

Kiedy celem naszych podróży jest Brazylia, wakacje z pewnością będziemy mogli zaliczyć do udanych. W pierwszej kolejności możemy udać się do Amazonii i przeżyć przygodę w prawdziwej dżungli. Co ciekawe, znajduje się w niej wiele ciekawych obiektów, takich jak na przykład Teatr Opery. Rzeka Amazonka ma długość prawie 7000 kilometrów, żyje w niej niemal 3000 gatunków ryb. Turyści chętnie wybierają wycieczkę łodzią w górę rzeki, gdzie można nie tylko podziwiać faunę i florę, ale również dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat okolicy. Znajdując się w takim kraju jak Brazylia wakacje możemy również poświęcić na zwiedzenie Rio De Janeiro, czyli miasta, którego najbardziej rozpoznawalnym symbolem jest góra Corcovado – na jej szczycie znajduje się najsłynniejszy pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela, natomiast widok na panoramę miasta zapiera dech w piersiach.

Jeśli zamierzamy wybrać się do Brazylii między lutym, a marcem, nie może nas zabraknąć na Karnawale w Rio, podczas którego ponad 2 miliony ludzi bawi się i świętuje w rytm brazylijskiej samby przez kilka dni. Brazylia pełna jest również pięknych, a także luksusowych plaży, na których możemy wypoczywać, a także zażywać kąpieli wodnych. Kiedy jednak znudzi nam się siedzenie w miejscu, udajmy się na wycieczkę nad wodospady. Najpopularniejszym brazylijskim wodospadem jest Iguacu, który znajduje się przy granicy z Argentyną. Jest to system wodospadów, które łącznie mają szerokość prawie 2 kilometrów, a szum ich wód słyszalny jest z odległości 20 kilometrów. W Brazylii znajdują się również największe na świecie mokradła – Pantanal, gdzie możemy podziwiać dziką przyrodę kraju.